fiasko
fiasko
_info_results
info
  Jiné místo, jiný termín, téměř žádní sponzoři. Fiasko 01 se uskutečnilo 5.5. až 6.5.2001 v Chotěboři na Českomoravské vrchovině. Současně s Avalconem, setkáním příznivců sci-fi a fantasy. Přijelo jen pár desítek lidí, oproti Fiasko 2000 byla teda účast mizivá a tomu odpovídalo i menší množství produkce. Nevíme, jestli to bylo nevhodným termínem, spojením s Avalconem, vysokým a zmateným vstupným nebo mou neschopností a zařizováním všeho na poslední chvíli, ale na tom už teď nezáleží.

Důležité je pouze to, že bezprostředně po skončení mi bylo jasné, že žádné další Fiasko už nebude, nebo ho alespoň nebudu organizovat já. Čtyři dny nepřetržitého chaosu a tři noci beze spánku (kombinované s provádění vylomenin, kterým by se každý organizátor měl vyhnout a o kterých raději pomlčím), dokáží psychikou jedince pořádně zamávat, a pokud se tento zároveň nachází v naprosto neřešitelné životní situaci (jen zdánlivě, ale to jsem tehdy ještě netušil), výsledkem je deprese a naprostá ztráta zájmu o cokoliv, co souvisí s demoscénou.
Je mi líto, že jsem s sebou strhl i Fiasko a celé stránky scene.cz (který se z toho dodnes vzpamatovávají), ale teď už s tím nic nenadělám. Fiasko je uzavřená kniha. I špatný konec je lepší než setrvávání v nejistotě. Přínos Fiaska spočívá ve faktickém stvoření české PC demoscény z ničeho. A tento přínos zůstává navždy, nikdo ho už nezruší, i kdyby česká PC demoscéna třeba zanikla.

Přeji mnoho štěstí pokračovatelům a doufám, že moje chyby budou opakovat co nejméně. Protože je smutné vidět, jak se jiní ubírají shodnou chybnou cestou, kterou už jsem prošel já a před kterou jsem je varoval.

 

organizers
 
jméno mail
Lukáš Pokorný
Václav Berounský
Václav Pravda (Avalcon)
Štěpán Hrbek (hlasovací systém)